درمانهای فیزیوتراپی کف لگن

 1. خانه
 2. مقالات آموزشی
 3. درمانهای فیزیوتراپی کف لگن
درمانهای فیزیوتراپی کف لگن

درمانهای فیزیوتراپی کف لگن برای کمک به بهبود و درمان مشکلات و عوارض ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ارائه می شوند.

درمان فیزیوتراپی سلامت لگن ما ممکن است شامل تمرینات خاصی برای تقویت یا شل کردن عضلات کف لگن، کنترل حرکتی و تمرین مجدد عضلات مرکزی، تکنیک‌های حرکت احشایی و جسمی، آموزش و اصلاح سبک زندگی باشد.

در طول جلسه فیزیوتراپی کف لگن چه اتفاقی می افتد؟

مشاوره شما همه در اتاق های خصوصی و یک به یک انجام می شود. از شما سوالات مفصلی در رابطه با مشکلات یا علائم شما پرسیده می شود.

ارزیابی کف لگن اغلب شامل یک معاینه داخلی واژینال یا رکتال است که به ارائه اطلاعات بسیار مفید در مورد تون و قدرت عضلات کف لگن کمک می‌کند و همچنین درمان مناسب را راهنمایی می‌کند، این همیشه فقط با رضایت شما انجام می‌شود و در یک مکان خصوصی انجام می‌شود.

پس از معاینه، فیزیوتراپیست شما در مورد نتایج معاینه صحبت می کند و می تواند گزینه های درمانی متناسب با شما را مورد بحث قرار دهد.

درمانهای فیزیوتراپی کف لگن

فیزیوتراپی کف لگن با استفاده از راهکارهای مختلف به درمان مشکلات زیادی کمک می کند از جمله :

 • بی اختیاری مثانه و اختلال عملکرد روده
 • افتادگی اندام لگن
 • درد لگن یا کمردرد
 • زنان مبتلا به ولوودینیا، واژینیسموس، اندومتریوز تشخیص داده شده اند
 • درد کمربند لگنی مرتبط با بارداری
 • دیاستاز رکتوس شکم (DRA)
 • جراحی بعد از زایمان 
 • مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن تشخیص داده شده و پس از جراحی اورولوژی انجام شده اند

بیشتر مردم در مورد تمرینات عضلات مرکزی و تمرینات شکمی در مورد لگن می‌دانند، اما تعداد کمی در مورد فیزیوتراپی کف لگن (PFP) شنیده‌اند. عضلات کف لگن از قوی ترین عضلات بدن ما هستند. آنها از اندام های لگن حمایت می کنند. به حفظ عملکرد و کنترل مثانه و روده کمک می کند.

درمانهای فیزیوتراپی کف لگن مدت‌هاست که برای توسعه و حفظ قدرت و عملکرد عضلات لگن برای بهبود توانایی مردان و زنان در کنترل بی اختیاری ادرار شناخته شده است. با این حال، تحقیقات اخیر نشان داده است که این دانش بسیار فراتر از بی اختیاری ادرار است. بسیاری فکر می کنند فیزیوتراپی کف لگن (PFP) یک گزینه درمانی نسبتاً جدید است. با این حال، برای مدت طولانی وجود داشته است.

فیزیوتراپی کف لگن بر درمان اختلالات لگنی تمرکز دارد. توانبخشی کف لگن بخشی از فیزیوتراپی است، با استفاده از تمرینات با بار کم برای بهبود عملکرد روزمره به سطح بالاتر برای تمرین ورزشکارانی که مشکلات کف لگن دارند. تمرین عضلات کف لگن به بازیابی عملکرد، بهبود قدرت و ثبات و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به اختلال عملکرد کف لگن کمک می کند.

فیزیوتراپی کف لگن یک درمان تخصصی فیزیوتراپی برای طیف گسترده ای از شرایط است که هدف آن بازگرداندن عملکرد طبیعی کف لگن است. فیزیوتراپی کف لگن یک گزینه درمانی موثر برای بیماران مبتلا به درد لگن، افتادگی اندام لگن، استرس یا بی اختیاری ادرار فوری و غیره بوده است.

فیزیوتراپیست لگن می تواند به آموزش مثانه کمک کند، که راهی موثر برای درمان مثانه بیش فعال همراه با سایر درمان ها و روش های پزشکی است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کف لگن – درمانهای فیزیوتراپی کف لگن در مشهد – بیوفیدبک برای کف لگن – درمان اختلالات کف لگن با فیزیوتراپی

فهرست