درمان اختلالات کف لگن با بیوفیدبک

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. درمان اختلالات کف لگن با بیوفیدبک
درمان اختلالات کف لگن با بیوفیدبک

درمان اختلالات کف لگن با بیوفیدبک در کلینیک فیزیوتراپی پارسیان در مشهد به مراجعه کنندگان عزیز که از مشکلات کف لگن رنج میبرند ارائه می شود.

فیزیوتراپی کف لگن شامل تکنیک های مختلفی برای بازآموزی عضلات لگن است. این درمان را می توان برای درمان مردان و زنانی که هر یک از موارد زیر را تجربه می کنند استفاده کرد: بی اختیاری، یبوست، مشکل در دفع ادرار یا حرکات روده، درد مزمن لگن، و مقاربت دردناک.

درمان بیوفیدبک (BFT) برای مدیریت اختلالات کف لگن موثر است.

بیوفیدبک برای بازآموزی عضلات کف لگن درمانی برای کمک به بیماران برای یادگیری تقویت یا شل کردن عضلات کف لگن به منظور بهبود عملکرد روده یا مثانه و کاهش برخی از انواع درد کف لگن است.

بیوفیدبک نوعی ورزش کف لگن است. اینها تمریناتی هستند که توسط یک فیزیوتراپیست متخصص آموزش داده می شوند و می توانند به تقویت عضلات مورد استفاده برای کنترل باز و بسته شدن روده کمک کنند.

این یک فرآیند بدون درد است که از حسگرهای ویژه و مانیتور کامپیوتر برای نمایش اطلاعات مربوط به فعالیت عضلات استفاده می کند. این اطلاعات یا “بازخورد” برای به دست آوردن حساسیت و با تمرین، کنترل بر عملکرد عضلات کف لگن استفاده می شود. بخش مهمی از درمان بیوفیدبک کف لگن، تمرین مداوم عضلات کف لگن در خانه است. با بیوفیدبک، فرد می تواند یاد بگیرد که از عضلات نادرست استفاده نکند و از عضلات صحیح استفاده کند.

درمان اختلالات کف لگن با بیوفیدبک

شرایطی که می توان با بازآموزی عضلات لگن بهبود داد عبارتند از: نشت تصادفی روده (ABL)، بی اختیاری ادرار، یبوست که شامل تخلیه دشوار یا دردناک است و برخی از انواع درد کف لگن.

در طول جلسه بیوفیدبک روی یک صندلی راحت با لباس معمولی خود خواهید نشست. از دو سنسور استفاده شده است. یکی روی شکم و دیگری سنسور کوچک در کانال مقعد قرار می گیرد. این حسگرها برای اندازه گیری فعالیت الکتریکی عضلات کنترل کننده عملکرد روده و مثانه طراحی شده اند. همانطور که ماهیچه ها را سفت یا شل می کنید، تغییراتی در مانیتور کامپیوتر مشاهده می شود. تجسم این اطلاعات با کمک فیزیوتراپیست به شما کمک می کند تا ماهیچه های صحیح را شناسایی کنید و یاد بگیرید که تغییرات مورد نیاز را ایجاد کنید.

یک جلسه درمان اختلالات کف با بیوفیدبک معمولا یک ساعت طول می کشد. در ابتدا یک سری چهار جلسه هفتگی برنامه ریزی شده است. در صورت نیاز جلسات بیشتری برنامه ریزی می شود. در جلسه اول، ارزیابی و معاینه توسط فیزیوتراپیست انجام می گیرد و بررسی عوامل سبک زندگی تکمیل می شود. در پایان جلسات درمانی دستورالعمل هایی برای برنامه تمرینی خانگی به شما داده می شود. توصیه های دیگری در مورد رژیم غذایی، مایعات و ورزش ممکن است به منظور دستیابی به بهترین نتایج ارائه شود. مشارکت فعال شما برای موفقیت شما بسیار مهم است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در مشهد – بیوفیدبک تراپی در مشهد – مرکز فیزیوتراپی در مشهد – درمان اختلالات کف لگن با فیزیوتراپی

فهرست