درمان بی اختیاری ادرار در مشهد

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. درمان بی اختیاری ادرار در مشهد
درمان بی اختیاری ادرار در مشهد

درمان بی اختیاری ادرار در مشهد در کلینیک فیزیوتراپی پارسیان با استفاده از بروزترین متدهای فیزیوتراپی برای بی اختیاری ادرار ارائه می شود.

بی اختیاری ادرار هر گونه نشت ناخواسته ادرار است. فرد مبتلا به این بیماری همچنین ممکن است در شروع جریان ادرار یا نگه داشتن ادرار مشکل داشته باشد. بی اختیاری ادرار ماهیچه های کف لگن را درگیر می کند. این ماهیچه ها به پایین استخوان های لگن متصل می شوند. آنها از جلو به عقب اجرا می شوند و پایه هسته شما (تنه، بین کف لگن و دیافراگم) را ایجاد می کنند. آنها ساختار بانوج را تشکیل می دهند که اندام های داخلی را بالا می برد و پشتیبانی می کند.

فیزیوتراپیست ها برنامه های درمانی را برای بهبود قدرت عضلات کف لگن و کمک به افراد برای کنترل این بیماری طراحی می کنند. آنها همچنین به مردم کمک می کنند تا نیاز خود را به دارو و جراحی کاهش دهند.

زنان ممکن است بیشتر از مردان به بی اختیاری ادرار مبتلا شوند. با این حال، مردان ممکن است این وضعیت را کمتر گزارش کنند.

درمان بی اختیاری ادرار در مشهد با روشهایی که متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی پارسیان در مشهد بکار می برند در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است.

فیزیوتراپیست شما یک معاینه کامل انجام خواهد داد. هدف آنها شناسایی علل بی اختیاری ادرار شماست. آنها از شما می خواهند که علائم و تجربیات روزانه خود را شرح دهید و ارزیابی خواهند کرد:

  • عضلات لگن، باسن و کمر شما.
  • هماهنگی، قدرت و انعطاف شما.
  • این که آیا در عضلات کف لگن خود درد دارید.

فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است شما را برای آزمایشات بیشتر به پزشک ارجاع دهد تا به تشخیص کمک کند. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • آزمایش یورودینامیک (مثانه چقدر ادرار را نگه می دارد یا ادرار را تخلیه می کند).
  • سونوگرافی یا ام آر آی برای نشان دادن مشکلات عضلانی کف لگن.

درمان بی اختیاری ادرار در مشهد

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی پارسیان در مشهد خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای درمان بی اختیاری ادرار ارائه می دهند.

فیزیوتراپیست یک برنامه درمانی برای بهبود عملکرد عضلات کف لگن شما ایجاد خواهد کرد.

درمان هایی برای بهبود عملکرد ماهیچه های کف لگن

فیزیوتراپیست به شما یاد می دهد که چگونه عضلات کف لگن خود را پیدا کنید (حرکت را حس کنید). آنها یک برنامه ورزشی بر اساس شرایط خاص شما طراحی خواهند کرد. هدف از این تمرینات کمک به بهبود عملکرد عضلات کف لگن و کنترل بهتر مثانه است.

برنامه درمانی فیزیوتراپی شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تمرینات کف لگن. انقباضات کف لگن (یا تمرینات کگل) شامل فشردن ماهیچه های اسفنکتر در حالی است که تصور می کنید سعی دارید جریان ادرار را متوقف کنید. هم انقباض و هم آزادسازی کامل عضلات هدف در تمرین است.

تمریناتی برای بهبود قدرت عضلانی. فیزیوتراپ شما تمرینات خاصی را برای افزایش آگاهی و حرکت، کشش و تقویت عضلات به شما آموزش می دهد. بهبود قدرت عضلات کف لگن به حمایت از عملکرد مناسب مثانه کمک می کند.

بیوفیدبک یکی از روشهای درمان بی اختیاری ادرار در مشهد است که در کلینیک فیزیوتراپی پارسیان (بهترین مرکز فیزیوتراپی در مشهد) مورد استفاده قرار می گیرد. این درمان به علائم شما بستگی دارد. فیزیوتراپیست شما در مورد این گزینه با شما صحبت خواهد کرد. اگر از شروع این درمان راحت هستید، فیزیوتراپ شما از یک حسگر داخلی برای خواندن و اندازه گیری فعالیت عضلات کف لگن استفاده می کند. فشار روی پروب زمانی که ماهیچه های خود را منقبض می کنید روی صفحه کامپیوتر نمایش داده می شود تا نشان دهد چه زمانی ماهیچه های مناسب را منقبض کرده اید. بیوفیدبک می تواند شما را راهنمایی کند و به شما کمک کند تا از روش صحیح استفاده از عضلات کف لگن آگاه شوید.

تحریک الکتریکی. فیزیوتراپ شما ممکن است از تحریک الکتریکی ملایم استفاده کند. این می تواند به شما کمک کند تا از عملکرد عضلات خود آگاه تر شوید.

 

کلمات مرتبط :

درمان بی اختیاری ادرار در مشهد – فیزیوتراپی خوب در مشهد- فیزیوتراپی برای درمان بی اختیاری ادرار – بیوفیدبک در مشهد – بیوفیدبک تراپی در مشهد

فهرست