سوالات رایج فیزیوتراپی کف لگن

 1. خانه
 2. مقالات آموزشی
 3. سوالات رایج فیزیوتراپی کف لگن
سوالات رایج فیزیوتراپی کف لگن

سوالات رایج فیزیوتراپی کف لگن

توانبخشی کف لگن شامل چه مواردی است؟
به عنوان بخشی از ارزیابی خود، یک معاینه داخلی واژینال برای تعیین قدرت، استقامت و هماهنگی عضلات کف لگن خود خواهید داشت. فیزیوتراپیست با اطمینان از اینکه می دانید چگونه عضلات خود را به درستی مکان یابی و فعال کنید، معمولاً در طول معاینه واژینال شروع می کند.

اینکه بتوانید احساس کنید عضلات به درستی کار می کنند، روش استاندارد طلایی آموزش این است. به شما یک برنامه واضح از تعداد تمرینات و تعداد دفعات تمرین و در کدام موقعیت ها داده می شود تا پیشرفت را مشاهده کنید. برنامه تمرینی باید در طول زمان پیشرفت کند، همانطور که شما پیشرفت می کنید، مانند هر برنامه ورزشی دیگری.

چگونه می توانم به بهبودی خودم کمک کنم؟
فیزیوتراپیست شما معمولاً منابع مفیدی را در مورد وضعیت شما راهنمایی می کند و از شما می خواهد مطالبی را بخوانید یا یک ویدیوی کوتاه را تماشا کنید. درک وضعیت شما ابزار مهمی برای بهتر شدن است. ممکن است از شما خواسته شود که یک برنامه ورزشی منظم انجام دهید یا از تکنیک های آرامش، تنفس و حواس پرتی در خانه استفاده کنید. ممکن است برخی از تکنیک‌های «دستی» به شما آموزش داده شود تا بتوانید از خود درمانی در خانه استفاده کنید، که می‌تواند واقعاً مفید باشد زیرا درمان مکرر را ممکن می‌سازد.

دیگر سوالات رایج فیزیوتراپی کف لگن

کف لگن چیست؟
کف لگن گروهی از ماهیچه‌ها و رباط‌ها است که از مثانه، رحم (رحم) و روده حمایت می‌کنند. منافذ این اندام ها، مجرای ادرار از مثانه، واژن از رحم و مقعد از روده از کف لگن عبور می کنند.

معاینه واژینال شامل چه مواردی می شود؟
فیزیوتراپ معمولاً با بررسی ناحیه شکم و سپس معاینه بصری اندام تناسلی خارجی شروع می کند. عنصر داخلی با یک یا دو انگشت دستکش دار با مقداری ژل روان کننده هدایت می شود، و معمولاً از شما خواسته می شود که عضلات کف لگن خود را منقبض و شل کنید، اسپکولوم به طور معمول استفاده نمی شود. اگر به این نتیجه رسیدید که مایل به ادامه عمل نیستید، می توانید معاینه واژینال را قبل و حتی در حین رد کنید.

فیزیوتراپی کف لگن پس از زایمان چگونه است؟
مشکلات مربوط به پس از زایمان که بر مثانه، پشت، کمربند لگنی و سایر نواحی بدن تأثیر می گذارد، بسیار رایج است. درمان با یک فیزیوتراپیست کف لگن که در مراقبت های ایمن و موثر پس از زایمان متخصص است، می تواند منجر به مشکلات کمتری در دوره پس از زایمان شود. مداخله زودهنگام می تواند از حاد شدن مشکل جلوگیری کند.

موارد کاربر فیزیوتراپی کف لگن چیست؟

 • شرایط قبل از زایمان و بعد از زایمان
 • بی اختیاری ادرار و مدفوع
 • درد لگن
 • یبوست
 • مقاربت دردناک
 • اختلال انزال
 • واژینیسموس
 • و …

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کف لگن در مشهد – سوالات رایج فیزیوتراپی کف لگن چیست؟ – فواید فیزیوتراپی کف لگن

فهرست