فیزیوتراپی سلامت لگن

 1. خانه
 2. مقالات آموزشی
 3. فیزیوتراپی سلامت لگن
فیزیوتراپی سلامت لگن

فیزیوتراپی سلامت لگن ارزیابی و درمان شرایط سلامت لگن است که کف لگن یا لگن را درگیر می کند. این شرایط ممکن است به عملکرد مثانه، روده یا جنسی یا درد در ناحیه لگن مربوط باشد. متخصصان فیزیوتراپی سلامت لگن آموزش های تخصصی بیشتری را در زمینه زنان و زایمان انجام داده اند. ما درمان تخصصی را به زنان در هر سنی ارائه می دهیم. در دوران بارداری، پس از زایمان و بعد از آن.

فیزیوتراپی سلامت لگن به عنوان اولین مداخله برای بی اختیاری ادرار و افتادگی اندام لگن توصیه می شود.

ما ارزیابی‌های پس از زایمان را برای حمایت از مادران جدید در بهبودی پس از زایمان و تسهیل بازگشت به تناسب اندام ارائه می‌کنیم.

در کلینیک فیزیوتراپی پارسیان در مشهد (فیزیوتراپی سلامت لگن در مشهد) ارزیابی دقیق و ارزیابی مشکل خود به همراه توضیح واضح وضعیت خود دریافت خواهید کرد. درمان‌های مبتنی بر شواهد ارائه می‌شوند که بر دستیابی به اهداف و نتایجی که برای شما مهم هستند تمرکز می‌کنند تا بهتر شوید و بهتر بمانید.

رویدادهای زندگی مانند بارداری، زایمان و یائسگی می توانند بر قدرت، استقامت و هماهنگی عضلات کف لگن شما تأثیر بگذارند. مانند هر گروه عضلانی دیگری در بدن شما، یک نسخه ورزشی سفارشی می تواند به بازتوانی عضلات برای عملکرد موثرتر کمک کند.

محل قرارگیری عضلات کف لگن می تواند چالش های منحصر به فردی ایجاد کند. فیزیوتراپیست های سلامت لگن در غلبه بر این موانع ماهر هستند و استراتژی های زیادی برای کمک به شما در نحوه مکان یابی و تمرین صحیح این عضلات دارند.

اگر ارزیابی شما عملکرد بسیار ضعیف عضلانی را نشان داد، می‌توانیم از مکمل‌هایی برای تمرین استفاده کنیم. به عنوان مثال، تحریک الکتریکی از طریق یک پروب واژن، یا دستگاه‌هایی که فعالیت عضلات را اندازه‌گیری می‌کنند تا به شما کمک کنند از کارکرد یا عدم کارکرد آن‌ها مطلع شوید (بیوفیدبک)

درمان های فیزیوتراپی سلامت لگن

ما از انواع مهارت های درمانی استفاده می کنیم و آنچه به شما توصیه می شود تا حد زیادی به تشخیص، اهداف درمانی و ترجیحات شما بستگی دارد. این ممکن است شامل توانبخشی کف لگن، طب سوزنی، درمان دستی داخلی کف لگن، ماساژ اسکار، آرام سازی کف لگن، تمرینات تنفسی و آرام سازی، آموزش مثانه و آموزش بیمار در رابطه با خود مدیریتی شرایط باشد.

توانبخشی سلامت لگن در چه مشکلاتی کاربرد دارد؟

 • بی اختیاری استرسی ادرار
 • فوریت مثانه و بی اختیاری ادرار فوری
 • سندرم مثانه بیش فعال
 • افتادگی اندام لگن
 • قبل و بعد از عمل هیسترکتومی و ترمیم واژن برای پرولاپس
 • شرایط قبل از زایمان
 • شرایط پس از زایمان
 • پارگی پرینه پس از درجه 3 یا 4 (OASI)

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سلامت لگن – فیزیوتراپی کف لگن – توانبخشی کف لگن – بهترین مرکز فیزیوتراپی در مشهد

فهرست