کاربردهای فیزیوتراپی کف لگن

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. کاربردهای فیزیوتراپی کف لگن
کاربردهای فیزیوتراپی کف لگن

کاربردهای فیزیوتراپی کف لگن

1. یبوست
یبوست یک بیماری شایع است که به عنوان زور زدن همراه با اجابت مزاج، احساس این که نمی توانید روده خود را به طور کامل تخلیه کنید و کمتر از سه بار دفع مدفوع در هفته توصیف می شود. درمان‌های معمولی برای یبوست شامل اصلاح رژیم غذایی، نرم‌کننده‌های مدفوع یا ملین‌ها است. اما اینها همیشه موثر نیستند. فیزیوتراپ شما می تواند از طریق تکنیک های بافت نرم (ماساژ تخصصی)، مکانیک توالت، آموزش و تمرینات به مدیریت یبوست کمک کند.

2. افتادگی اندام لگن
افتادگی اندام لگن زمانی است که مثانه، رحم یا راست روده به سمت پایین پایین می‌آیند و می‌توانند از طریق دیواره واژن برآمده شوند. این می تواند با زور زدن مزمن همراه با حرکات روده، تکنیک های بلند کردن نامناسب همراه با بلند کردن اجسام سنگین و زایمان اتفاق بیفتد.

فیزیوتراپی (PT) برای افتادگی اندام لگن کمک می کند اگر:

  • می توانید برآمدگی را از طریق واژن خود احساس یا مشاهده کنید
  • با نشت ادرار مقابله کنید یا در ادرار کردن یا مدفوع مشکل دارید
  • در طول کارهای روزمره خود احساس خوبی نداشته باشید
  • در طول رابطه جنسی احساس متفاوت یا فشار داشته باشید

فیزیوتراپی به بسیاری از بیماران از طریق هماهنگ کردن عضلات کف لگن و تقویت عضلات مرکزی تسکین طولانی مدت از افتادگی اندام لگنی ارائه می دهد. فیزیوتراپی برای افتادگی اندام لگن شامل تمرینات، بهبود وضعیت بدنی و تکنیک های تنفسی برای عضلات شکم و کمر است. تمرینات معمول شکم ممکن است علائم شما را بدتر کند زیرا فشار بیشتری بر شکم و کف لگن شما وارد می کند و باعث افزایش فشار می شود. مشاوره با فیزیوتراپیست می تواند به شما در انجام تمرینات مناسب کمک کند تا علائم شما بدتر نشود.

فیزیوتراپی برای پرولاپس جزئی تا متوسط ​​اندام لگن موثر است. اگر پرولاپس شدید باشد، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند. با این حال، فیزیوتراپی قبل و بعد از جراحی بهترین نتایج را به همراه دارد و شما بهترین احساس را دارید!

دیگر کاربردهای فیزیوتراپی کف لگن

3. درد عمومی لگن
درد لگن می تواند چندین علت ریشه ای داشته باشد. درد در ناحیه تناسلی یا رکتوم می تواند از درمان کف لگن سود ببرد. فیزیوتراپی کف لگن بسته به علائم شما ممکن است شامل درمان دستی، تحریک الکتریکی، بیوفیدبک، آموزش رفتاری و برنامه های ورزشی باشد. این پشتیبانی قوی مبتنی بر شواهد، یک گزینه خط اول و کم تهاجمی برای اختلالات کف لگن، از جمله درد عمومی و مزمن لگنی است.

عضلات کف لگن در هنگام زایمان کشیده می شوند، در طی افزایش سن ضعیف می شوند یا با استرس بیش از حد فعال می شوند که در نهایت منجر به اختلال عملکرد کف لگن می شود. بافت های همبند کشیده شده منجر به بسیاری از اختلالات کف لگن، از جمله درد لگن می شود.

فیزیوتراپی کف لگن قدرت، قدرت، استقامت، تون استراحت طبیعی یا ترکیبی برای معکوس کردن آسیب عضلانی و بافت همبند که منجر به درد می شود را بازیابی می کند.

4. درد هنگام مقاربت
شرایط متعددی می تواند باعث درد در حین مقاربت شود و بنابراین می تواند به ارزیابی توسط پزشک کمک کند. اگر پزشک دلیلی برای درد پیدا نکرد، فیزیوتراپیست می‌تواند یک ارزیابی انجام دهد و یک برنامه درمانی برای شما تعیین کند تا درد شما را از بین ببرد. اگر در ایالتی زندگی می‌کنید که دسترسی مستقیم دارید، یعنی می‌توانید مستقیماً به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید، فیزیوتراپ همچنین شما را در صورت لزوم به پزشک معرفی می‌کند. در حالی که مقاربت دردناک زنان را بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار می دهد، این امکان وجود دارد که مردان نیز با مقاربت درد را تجربه کنند.

فیزیوتراپی کف لگن ممکن است به طور چشمگیری درد جنسی را کاهش دهد یا از بین ببرد. تکنیک‌های ایمن و ملایم به زنان و مردان کمک می‌کند تا دوباره از رابطه جنسی لذت‌بخش و بدون درد لذت ببرند. هنگامی که در حین رابطه جنسی درد وجود دارد، مشکل اغلب مجموعه ای از عضلات، مفاصل، بافت ها، استخوان ها، پوست و اعصاب به هم پیوسته است.

فیزیوتراپی کف لگن چرخه معیوب درد را معکوس می کند و درد را از بین می برد. با افزایش جریان خون لگن، کاهش حساسیت درد و رهاسازی اعصاب به دام افتاده، باعث تعادل، آرامش، کشش و تقویت عضلات لگن می شود.

 

کلمات مرتبط :

کاربردهای فیزیوتراپی کف لگن – فیزیوتراپی کف لگن در مشهد – فیزیوتراپی در درمان افتادگی اندام لگنی – فیزیوتراپی خوب در مشهد

فهرست